Praca licencjacka z Marketingu wymaga dużej ilości zaangażowania oraz cierpliwości. Warto podejść do pisania tej pracy dyplomowej, w sposób metodyczny. Nie ma uniwersalnej zasady, jeżeli chodzi o pisanie prac. Jednakże są reguły dzięki przestrzeganiu, którym może to stać się łatwiejsze. Na samym początku warto przygotować konspekt i bibliografię.
Potrzebny jest najpierw szkielet całej pracy licencjackiej z Marketingu. Następnie należy skompletować odpowiednie źródła, aby mieć pewność, że nie będziemy mieli problemów z dostępem do materiałów. Warto, aby temat, który wybierzemy, był naprawdę przemyślany i możliwy do zrealizowania.
Tematów prac licencjackich z Marketingu jest naprawdę dużo do wyboru. Bardzo często promotorzy narzucają je studentom, a następnie odpowiednio modyfikują wedle potrzeb po konsultacjach ze studentami. Zdarzają się również bardzo elastyczni promotorzy, którzy ustalają je dopiero w momencie spotkania ze swoimi podopiecznymi po przeprowadzonym wywiadzie.
“To, kim jesteś lub kimkolwiek możesz się stać, jest wynikiem tego, w jaki sposób wykorzystasz swój umysł”. Napoleon Hill
Często padają pytania dotyczące zainteresowań studentów, a także miejsc pracy ich rodziców lub najbliższej rodziny. Tego typu pytania zadawane są ze względu na to, że wielu promotorów chce, aby ich podopieczni pisali pracę licencjacką z Marketingu na podstawie konkretnej jednostki.
Seria ciekawych przykładowych tematów z licencjatów z Marketingu.
W działalności naukowej warto jest mieć odpowiednie motywacje oraz inspiracje. Poniżej prezentujemy całą serię ciekawych zagadnień na Twoją pracę licencjacką z zakresu Marketingu. Generalnie im więcej masz ciekawych zagadnień w specjalistycznej literaturze oraz generalnie w mediach o profilu marketingowym.
Projekt marketingu mix dla danej korporacji. |
Analiza i ocena marketingu wybranego banku. |
Sport jako nośnik świadomości marki. |
Specyfika marketingu dóbr przemysłowych na konkretnym przykładzie. |
Wykorzystanie marketingu wirusowego do budowania świadomości produktu. |
Rola i znaczenie marketingu w działalności wybranej gminy. |
Projekt wprowadzania nowego produktu na rynek. |
Sport jako nośnik świadomości marki. |
Rola i znaczenie marketingu w działalności wybranej gminy. |
Analiza i ocena działań marketingowych danej firmy w internecie. |
Wykorzystanie ambient marketingu do promocji produktów wybranej marki. |
Tworzenie licencjatu z Marketingu – wskazówki.
Jeżeli rodzina lub bliscy pracują w tego typu miejscach, to wtedy studentowi będzie łatwiej dotrzeć do niezbędnych danych oraz informacji na podstawie, których możliwe będzie napisanie nie tylko rozdziału teoretycznego, ale i badawczego. Prawdziwą bolączką studentów, jest pozyskiwanie danych do pracy magisterskiej. Często, aby napisać taką pracę dyplomową, trzeba mieć dane wewnętrzne z konkretnej firmy. Tutaj bardzo często student bazuje na znajomościach swoich oraz swojej rodziny. Ewentualnie, może wybrać sobie firmę, która notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych.
„Twoje życie staje się lepsze, tylko kiedy Ty stajesz się lepszym”. Brian Tracy
Pisząc pracę licencjacką z Marketingu, student będzie czerpać z informacji znajdujących się w bibliotekach oraz internecie. GUS również może być bardzo przydatnym źródłem danych, do przyszłej pracy magisterskiej. Połączenie pasji, dobrego promotora, rzetelności to klucz do sukcesu przy pisaniu pracy.
Praca licencjacka z Marketingu – wstępem do wielkiej kariery?
Praca licencjacka z Marketingu może stanowić początek fascynującej kariery. Dzięki jej napisaniu student uświadamia sobie, w jakim obszarze marketingu, chce się rozwijać. Ogólnie im dana praca licencjacka jest bardziej praktyczna, tym lepiej. Pracodawcy szukają obecnie bardziej praktyków, niż teoretyków. Im większy będziemy mieć kontakt, z praktycznym marketingiem, tym lepiej.
Warto już podczas studiów szukać pierwszej pracy w marketingu. Dzięki takiemu postępowaniu już po studiach będziemy mogli pokazać nie tylko dyplom, ale również pochwalić się praktycznym, marketingowym doświadczeniem. Warto jest pamiętać słowa Juliusza Cezara: “nauczycielem wszystkiego jest praktyka”.