Sprzedawca – pierwszy zawód wielu absolwentów Marketingu

Marketing

Marketing jest kierunkiem bardzo wszechstronnym. Pozwala on nabyć podstaw, które potem mogą być przydatne na rozmaitych stanowiskach.  Dobry marketingowiec z pewnością musi umieć dobrze sprzedawać.  Sprzedaż jest dziedziną, w której wielu studentów  i absolwentów zdobywa swoje zawodowe szlify.

W poniższym artykule przybliżona zostanie ta profesja. Obecnie rozmaici handlowcy,   to najbardziej poszukiwani przez pracodawców pracownicy.  Sprzedaż  jest to bardzo ważna dziedzina naszego życia. Sprzedajemy sami codziennie naszą pracę, produkty, ideę. Warto szkolić się w sprzedaży, ponieważ jest to bardzo cenna umiejętność, która decyduje o powodzeniu danych przedsięwzięć.

W tym artykule przybliżony zostanie zawód Sprzedawcy. Ogólnie ma on bardzo wiele synonimów. Sprzedawca to w końcu Handlowiec, Przedstawiciel Handlowy, Doradca Klienta oraz Doradca Finansowy. Określeń można by mnożyć. Każda szanująca się firma ma dział sprzedaży, dlatego też dla dobrych handlowców pracy nie zabraknie nigdy.

W sprzedaży bardzo ważny jest intelekt sprzedawcy. Innymi słowy, o sukcesie bądź porażce sprzedawcy w dużym stopniu decyduje to, co ma on w głowie. Dobry sprzedawca musi przede wszystkim umieć dobrze przekonać do swoich racji. Sztuka argumentacji musi być przez niego dobrze opanowana.

Sprzedawca musi umieć też motywować samego siebie.  Odmowy potencjalnych klientów nie mogą go zrażać. Stalowe nerwy również są wskazane w tej profesji. Dobrego Handlowca  wysoki plan sprzedażowy nie może przerażać. Musi on myśleć nie “czy”, tylko “jak” tego dokonam. Ogólnie dobry Handlowiec musi umie nawiązywać i podtrzymywać relację z drugim człowiekiem. Dzięki temu będzie odnosił sukcesy przez bardzo długi czas.  W tym fachu bardzo przydatne jest również czynne prawo jazdy kat. B.

Dobry Sprzedawca wciąż rozwija swój warsztat. Jeździ on na specjalistyczne seminaria sprzedażowe oraz czyta fachową literaturą.  Nieraz ogląda  różnych ludzi sukcesu na youtube i słucha ich wykładów. Stara  się  odpowiednio “nakręcić” swój  umysł, aby osiągać przyszłe sukcesy w sprzedaży. Analizuje również na bieżąco, to co zrobił dobrze, a co źle. Wszystko  to, aby być lepszym w swojej profesji.

Dobry Sprzedawca musi mieć  również szereg indywidualnych predyspozycji.  Przede wszystkim musi dbać on o swoją prezencję osobistą.  Oprócz eleganckiego stroju   powinna go cechować odpowiednio zadbana sylwetka. Wizerunek to coś, co dobry sprzedawca zawsze powinien mieć na uwadze.

Zaletami tej pracy są nielimitowane zarobki oraz perspektywy awansu. Często zdarza się, że dyrektor danej placówki bankowej wcześniej był najlepszym doradcą finansowym w danym miejscu i po prostu awansował. Wady tego zawodu to częsta rotacja pracowników oraz duży stres.

Marketing…jego celem z reguły jest sprzedaż!

Marketing z reguły jest nastawiony na sprzedaż. Jest to jeden z jego głównych celów, a często i główny cel. Absolwent Marketingu musi mieć świadomość, że w przyszłości może sprzedawać dane produkty lub usługi, również osobiście. Najlepsi pracownicy sprzedaży zarabiają bardzo dobre pieniądze. Warto przynajmniej raz w karierze, spróbować tego fachu. Wówczas człowiek sam pozna swoje predyspozycje oraz ograniczenia.

Dodaj komentarz