Sprzedawca – pierwszy zawód wielu absolwentów Marketingu

Marketing

Marketing jest kierunkiem bardzo wszechstronnym. Pozwala on nabyć podstaw, które potem mogą być przydatne na rozmaitych stanowiskach.  Dobry marketingowiec z pewnością musi umieć dobrze sprzedawać.  Sprzedaż jest dziedziną, w której wielu studentów  i absolwentów zdobywa swoje zawodowe szlify.

W poniższym artykule przybliżona zostanie ta profesja. Obecnie rozmaici handlowcy, to najbardziej poszukiwani przez pracodawców pracownicy. Sprzedaż jest to bardzo ważna dziedzina naszego życia. Sprzedajemy sami codziennie naszą pracę, produkty, pomysły. Warto szkolić się w sprzedaży, ponieważ jest to bardzo cenna umiejętność, która decyduje o powodzeniu danych przedsięwzięć.

Sprzedaż jest rzeczą kluczową w każdej firmie!

W tym artykule przybliżony zostanie zawód sprzedawcy. Ogólnie ma on bardzo wiele synonimów. Sprzedawca to w końcu handlowiec, przedstawiciel handlowy, doradca klienta, czy też doradca finansowy. Określeń można by mnożyć. Każda szanująca się firma ma dział sprzedaży, dlatego też dla dobrych handlowców pracy nigdy nie zabraknie.

Jakie cechy powinien mieć dobry sprzedawca? – analiza.

W sprzedaży bardzo ważny jest intelekt sprzedawcy. Innymi słowy, o sukcesie bądź porażce sprzedawcy w dużym stopniu decyduje to, co ma on w głowie. Dobry sprzedawca musi przede wszystkim umieć dobrze przekonać do swoich racji. Sztuka argumentacji musi być przez niego dobrze opanowana.

Praca licencjacka z marketingu
Praca magisterska z Marketingu o procesie sprzedaży może Tobie dać cenną wiedzę!

Sprzedawca musi umieć też motywować samego siebie. Odmowy potencjalnych klientów nie mogą go zrażać. Stalowe nerwy również są wskazane w tej profesji. Dobrego Handlowca wysoki plan sprzedażowy nie może przerażać. Musi on myśleć nie “czy”, tylko “jak tego dokonam”. Ogólnie dobry Handlowiec musi umieć nawiązywać i podtrzymywać relację z drugim człowiekiem. Dzięki temu będzie odnosił sukcesy przez bardzo długi czas. W tym fachu bardzo przydatne jest również czynne prawo jazdy kat. B.

“Aby być skutecznym sprzedawcą, trzeba umieć usłyszeć „nie” i iść dalej”.
Brian Tracy

Dobry sprzedawca wciąż rozwija swój warsztat. Jeździ on na specjalistyczne seminaria sprzedażowe oraz czyta fachową literaturą. Nieraz ogląda on różnych ludzi sukcesu na YouTube i słucha ich wykładów. Stara się on odpowiednio “nakręcić” swój umysł, aby osiągać przyszłe sukcesy w sprzedaży. Analizuje również na bieżąco, to co zrobił dobrze, a co źle. Wszystkie te działania dobry handlowiec podejmuje, aby być lepszym w swojej profesji.

W sprzedaży są nieograniczone możliwości zarobków.

Dobry Sprzedawca musi mieć również szereg indywidualnych predyspozycji. Przede wszystkim musi dbać on o swoją prezencję osobistą. Oprócz eleganckiego stroju powinna go cechować odpowiednio zadbana sylwetka. Wizerunek to coś, co dobry sprzedawca zawsze powinien mieć na uwadze.

“Entuzjazm wywodzi się z pewności siebie, pewność siebie wynika z wiedzy, wiedza rodzi się z doświadczenia, a doświadczenie zdobywa się, stawiając czoła”.
Artur Wojciechowski, Umysł sprzedawcy

Zaletami tej pracy są nielimitowane zarobki oraz perspektywy awansu. Często zdarza się, że dyrektor danej placówki bankowej wcześniej był najlepszym doradcą finansowym w danym miejscu i po prostu awansował. Wady tego zawodu to częsta rotacja pracowników oraz duży stres.

Praca magisterska o sprzedaży – jak ją pisać? Parę wskazówek

Jeśli chcesz pisać pracę magisterską o sprzedaży, to rzeczą podstawową będzie przede wszystkim znalezienie konkretnej firmy, która da Tobie dostęp do swoich danych finansowych. W swojej pracy dyplomowej staraj się opisać wszystkie formy sprzedaży, jakie wykorzystuje badane przez Ciebie przedsiębiorstwo. Im bardziej Twoja praca dyplomowa z Marketingu będzie powiązana z praktyką, tym lepiej.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę magisterką z Marketingu i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie! Prace magisterskie – Marketing

W swojej pracy magisterskiej o sprzedaży musisz na końcu zawrzeć konkretne wnioski. W swoim tekście staraj się zaprezentować, które czynniki decydują o sukcesie bądź porażce dziale sprzedaży danej firmy. Możesz tutaj też zawrzeć Twoje porady, które mogłyby polepszyć sprzedaż w badanej przez Ciebie firmie. Im więcej Twoich refleksji, popartych konkretnymi argumentami, tym lepiej dla Twojej pracy dyplomowej.

Marketing…jego celem z reguły jest sprzedaż!

Marketing z reguły jest nastawiony na sprzedaż. Jest to jeden z jego głównych celów, a często i główny cel. Absolwent Marketingu musi mieć świadomość, że w przyszłości może sprzedawać dane produkty lub usługi, również osobiście. Najlepsi pracownicy sprzedaży zarabiają bardzo dobre pieniądze. Warto przynajmniej raz w karierze, spróbować tego fachu. Wówczas człowiek sam pozna swoje predyspozycje oraz ograniczenia związane z tą formą aktywności zawodowej.

Warto odwiedzić portal:
Cennik prac magisterskich i licencjackich

Dodaj komentarz