Tematy prac magisterskich z marketingu. Dobre przykłady.

Tematy prac magisterskich z marketingu są często bardzo fascynujące. W poniższym opracowaniu przedstawimy atrakcyjne tematy z tej dziedziny. Być może o, którymś z nich zdecydujesz się pisać swoją pracę dyplomową. Poza tym wskażemy, czym się kierować podczas wyboru swojej pracy magisterskiej.

W poniższej tabeli przedstawiono bardzo ciekawe tematy prac magisterskich z marketingu. Musisz pamiętać, że temat, który wybierzesz, musi być zaakceptowany ostatecznie przez Twojego promotora.

Tematy prac magisterskich z marketingu.

Innowacyjne formy marketingu.

Wykorzystanie marketingu internetowego na przykładzie danej firmy.

Wykorzystanie franchisingu do zdobywania rynku.

Marketing w organizacji pozarządowej.

Marketingowe funkcje opakowania.

Badania marketingowe we współczesnym biznesie.

Badanie efektywności narzędzi marketingu internetowego.

Marketing narracyjny na podstawie działań danej firmy.

Szanse i zagrożenia dla marketingu wielopoziomowego w Polsce.

Ocena efektywności kampanii promocyjnej danego banku.

Sposoby na kreowanie wizerunku marki.

Wybór tematu pracy magisterskiej z marketingu musi być zgodny z Twoimi ambicjami zawodowymi. Jeśli będziesz pisać, o rzeczy, która nie ma wiele wspólnego z praktyką, to Twoja motywacja nie będzie odpowiednia.

Dobry temat z marketingu powinien być praktyczny. Idealnie jest, gdy już podczas studiów pracujesz w jakiejś komórce marketingowej. Wówczas masz szansę pisać o konkretnych narzędziach marketingowych, których działanie widzisz w praktyce.

W ostatecznym wyborze tematu zawsze może Tobie pomóc promotor. Zdarza się również tak, że on sam zaproponuje Tobie przykładowe tematy, jakie można u niego pisać. Warto korzystać z wiedzy osoby, która Ciebie promuje, ponieważ ma ona olbrzymią wiedzę o metodyce tworzenia prac naukowych.

Tematy prac magisterskich z marketingu. Rozmaite refleksje.

Tematy prac magisterskich z marketingu są często bardzo pasjonujące. Musisz pamiętać, że najważniejszą rzeczą jest wiedza, którą możesz wykorzystać w realnym działaniu. Nie bez powodu Juliusz Cezar mawiał, że “nauczycielem wszystkiego jest praktyka”. Żyjemy w czasach, w których w cenie są praktycy, nie zaś teoretycy.

Im bardziej Twoja praca magisterska z marketingu będzie powiązana z praktyką, tym ta praca dyplomowa będzie bardziej wartościowa. Tworzenie pracy dyplomowej o zagadnieniu czysto teoretycznym, raczej nie będzie przydatne z punktu widzenia Twojej kariery.

Marketing z pewnością jest fantastyczną dziedziną, która wciąż ewoluuje. Z pewnością warto zwrócić swoją uwagę na marketing internetowy, który dynamicznie się rozwija. Wynika to m.in. z faktu, iż życie ludzkie coraz częściej ze świata realnego, przenosi się do tego wirtualnego.

Dodaj komentarz