Marketing internetowy – ciekawy temat na prace magisterką.

Marketing internetowy

Ciekawym tematem na rozmaite prace magisterskie z marketingu jest  z pewnością marketing internetowy. Obecnie bardzo dynamicznie się on rozwija. Jest on tematem praktycznym oraz perspektywicznym. Zacznijmy od zdefiniowania pojęcia “marketing internetowy “. Generalnie opiera się on na wykorzystaniu  Internetu oraz stron www. Istnieją dziesiątki odmian marketingu internetowego.

W swojej pracy magisterskiej z marketingu warto operować przykładem jakiejś firmy. Idealnym materiałem na pracę magisterską jest kampania reklamowa wybranej firmy, prowadzona w internecie. W pierwszej części pracy należałoby przedstawić stronę teoretyczną marketingu internetowego. W drugiej części pracy należałoby przedstawić firmę oraz stan sprzedaży, przed kampanią. Następnie trzeba będzie pokazać jakie środki marketingu internetowego zostaną wykorzystane w przygotowywanej kampanii. W trzecim rozdziale należy pokazać rezultaty kampanii.

Tu warto na wykresach przedstawić, jak zwiększyła się sprzedaż oraz rozpoznawalność marki. Należy też zawrzeć tu swoje refleksje odnośnie przeprowadzonej kampanii. Przykładowo, można tu napisać, co w kampanii było dobre, a co było w tej kampanii złe. Co mogłoby  przynieść lepsze efekty. Ogólne wnioski, analizy i refleksje są w pracy bardzo potrzebne. Własny wkład w pracę magisterską bardzo rozwija nas intelektualnie.

Marketing internetowy – dlaczego warto o tym pisać?

Praca magisterska z marketingu internetowego to bardzo dobry wybór. W Polsce istnieje bardzo dużo agencji interaktywnych, które świadczą różne usługi związane z promocją w internecie. Wszelkie statystyki pokazują, że Polacy coraz chętniej kupują w internecie. Tradycyjny handel detaliczny  ma coraz większe trudności, by konkurować ze sklepami internetowymi. Cena u sprzedawców internetowych jest mniejsza często o 30- 40% w porównaniu do sklepów w tradycyjnym handlu detalicznym. Wiele tradycyjnych, stacjonarnych sklepów nie może  konkurować ceną.  Tego typu praca magisterska  uczy nas jak promować swoje produkty i usługi na rozmaitych portalach internetowych (np Facebook-u). To są konkretne umiejętności, które mogą nam się przydać w naszym życiu zawodowym.

Absolwent marketingu, który ma przy okazji dobrą znajomość zagadnień informatycznych, posiada duże szanse na sukces zawodowy. Obecnie najbardziej poszukiwani pracownicy to sprzedawcy i informatycy. Będąc kombinacją profesjonalnego sprzedawcy oraz informatyka można przebierać w ofertach pracy. Portale pracy pełne są ogłoszeń dla specjalistów od marketingu internetowego, webmasterów, sprzedawców oraz informatyków. Marketing i informatyka to dwie dziedziny, które bardzo dynamicznie się rozwijają. Związanie z nimi swojego życia zawodowego, daje wiele możliwości.

Dodaj komentarz