Temat pracy licencjackiej z Marketingu: biznesplan

Tematy prac licencjackich z marketingu

Tematy prac licencjackich z Marketingu są bardzo zróżnicowane. Studenci często decydują się wybrać na swój temat pracy licencjackiej stworzenie biznesplanu jakiegoś przedsięwzięcia. W poniższym artykule przedstawimy w zarysie, jak powinien wyglądać biznesplan. Pisanie na tego typu temat ma głęboki sens. Dobry biznesplan może Tobie przynieść miliony, a zły – doprowadzić Twoją firmę do ekonomicznej ruiny.

Biznesplan należy zacząć od wstępnych informacji dotyczących planowanego przedsięwzięcia. Trzeba tu zdefiniować, czym Twoja firma ma się zajmować. Trzeba tu również uzasadnić, dlaczego uważasz, że masz szansę na odniesienie sukcesu w danej branży. Wstępne informacje muszą zawierać ogólny zarys działalności oraz Twoich przewag nad konkurentami. Warto tu również zawrzeć konkretne dane finansowe oraz historię dotyczącą podobnych przedsięwzięć w przeszłości. Jest to bardzo ważne. Jeśli np. skuteczność takich przedsięwzięć w przeszłości wynosiła 80%, to jest to przesłanka, która przemawia za planowanym biznesem.

Prace magisterskie z marketingu
Licencjat z Marketingu może dać Tobie cenną wiedzę!

W rozdziale drugim licencjatu z Marketingu trzeba zawrzeć analizę sytuacji na rynku. Po pierwsze trzeba tu ocenić sytuację na rynku oraz tendencje, które na nim panują. Przykładowo, jeśli chcesz otworzyć kawiarnię w danej galerii handlowej, to najpierw trzeba określić, jaki w tym miejscu jest ruch. W tym dziale trzeba zebrać z różnych źródeł dane, które pozwolą Tobie określić obecny i przyszły stan rynku, na którym chcesz się rozwijać. Warto również brać pod uwagę sezonowość, ponieważ może mieć ona olbrzymi wpływ na powodzenie Twojego biznesu.

img-19
Dobry biznesplan może zadecydować o sukcesie danej firmy!

W trzecim rozdziale swojej pracy licencjackiej z Marketingu trzeba zawrzeć szczegółowy plan Twoich działań. Musisz tu mieć konkretnie sprecyzowane dane finansowe, aby decyzje jakie będziesz podejmować, były najlepsze. Następnie musisz ułożyć harmonogram działań biznesowych oraz płynące z nich rezultaty. Cele w Twoim biznes planie muszą być przede wszystkim możliwe do osiągnięcia. Przykładowo szacujesz tu, że przychody w danym miesiącu będą wynosić tyle, a koszty tyle. Musisz mieć również parę scenariuszy, które będziesz realizować w ramach swoich sukcesów lub porażek. Definiować one będą Twoje działanie, wówczas gdy wszystko idzie po Twojej myśli oraz w sytuacji przeciwnej. Nigdy nie możesz zakładać, że wszystko zawsze się uda. Stawianie wszystkiego na jedną kartę to gigantyczne ryzyko.

Tematy prac licencjackich z Marketingu – ogólne rozważania.

Z pewnością tematy prac licencjackich z Marketingubywają bardzo ciekawe i zróżnicowane. Nie każdy spośród nich jest jednakże praktyczny. Zagadnienie biznesplanu jest konkretne, praktyczne i bardzo interesujące. Napisanie tego typu pracy uczy Ciebie planowania biznesowego oraz rozsądnej argumentacji. Kto wie, może taki biznesplan będzie początkiem Twojej własnej działalności gospodarczej.

„Umiejętność planowania i organizowania to dwie kluczowe umiejętności w karierze menedżera”.
Brian Tracy

Świętej pamięci Jan Kulczyk (niegdyś najbogatszy Polak) twierdził, że w biznesie nie jest najważniejszy kapitał, a dobry plan. Pisanie swojej pracy licencjackiej z pewnością daje pojęcie o planowaniu przedsięwzięć biznesowych. Osoba, która potrafiłaby pisać tylko i wyłącznie trafne biznesplany z pewnością byłaby osobą bardzo zamożną. Przykłady rozmaitych milionerów pozwalają wierzyć, że umiejętność tworzenia świetnych biznesplanów można w sobie wykształcić.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę dyplomową z Marketingu i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie! Prace dyplomowe – Marketing

Dodaj komentarz